TV Novi Bečej

Sport

Uspeh za takmičare KBS „Jedinstvo“ na Prvenstvu Vojvodine u Kikindi

Danilo Gurjanov | 3. jun. 2021. | 8:49 | Sport

Prošlog vikenda u Kikindi je održano Prvenstvo Vojvodine u sanda borbama za kadete, juniore i seniore, u lajt sandi za uzrast dece, mlađih i starijih pionira i u tao lu i vinčun formama. Na održanom takmičenju zapaženi nastup imali su takmičari Kluba borilačkih sportova „Jedinstvo“ iz Novog Bečeja, sa osvojene četiri zlatne i sa po jednom srebrnom i bronzanom medaljom. Najuspešnija takmičarka novobečejskog kluba bila je Emilija Tadić, koja je osvojila čak tri zlatne medalje - u lajt sandi za kadetkinje do 60 kilograma, u vinčun formama, tj. u siu lim tao formi i u tai či formi. Zlatan je bio i Ištvan Palučik u sanda borbama u kategoriji juniora do 60 kilograma. U lajt sandi srebro je osvojio Stefan Kimpanov u kategoriji starijih pionira do 65 kilograma, dok je bronzu izborila Jovana Kuruc, starija pionirka do 42 kilograma.

Trener Kluba borilačkih sportova „Jedinstvo“, Radenko Tadić, više je nego zadovoljan uspehom svojih takmičara s obzirom, kako kaže, na teške uslove za rad i pripreme. On se ovom prilikom osvrnuo i na predstojeće takmičenje u Beogradu, kao i na Vikend sporta koji bi trebalo da se održi u Novom Bečeju krajem juna.