TV Novi Bečej

Sport

Futsaleri “Tise” poraženi u osmini finala kupa Srbije

Sanja Milenković | 25. februar. 2021. | 14:55 | Sport

Futsaleri „Tise“ poraženi su sinoć u 1/8 finala Kupa Srbije od ekipe prvoligaša „FON“ iz Beograda rezultatom 7:6. Snažan start plavih rezultirao je golom Tomića već u 5. minutu, ali je odgovor stigao brzo i, pogotkom Pešića, minut kasnije rezultat je izjednačen. Još dva uspešna napada domaćeg tima sprovedena su u 9. i 10. minutu kada strelci Tomčić, a zatim i Guberinić podižu vođstvo na 3:1. Do kraja prvog poluvremena usledili su golovi iskusnog reprezentativca, Marka Pršića,  pa ekipe sa izjednačenim rezultatom (3:3) odlaze na odmor. On je svoj het trik kompletirao u  9. minutu nastavka susreta, ali Guberinić u samom finišu izjedanačava (4:4) i pruža novu nadu navijačima plavih da će preko penala stići do pobede. Seriju otvara Guberinić koji, uz Stojkovića, postiže pogodak, a manje uspešni bili su Celin, Tomić i Tomčić. Lopte plavih zaustavio je Vulić, dok je neuspešan pokušaj Stankovića osujetio novobečejski golman Ćurčić.  Presudne pogotke za gostujuću ekipu postigli su Pešić, Mihić i Pršić i time beogradskoj ekipi obezbedili plasman u četvrtinu finala Kupa Srbije.

Trener Kluba malog fudbala “Tisa”, Ivan Blažin, uprkos porazu, zadovoljan je učinkom svojih izabranika. On je ovom prilikom uputio čestitke protivničkoj ekipi i poželeo im sreću u daljem takmičenju.

U nastavku prvenstva, već u ponedeljak, 1. marta, ekipa sa leve obale Tise ugostiće “Jastrebac” iz Blaca koji trenutno zauzima 4. mesto na tabeli Druge futsal lige Srbije.