TV Novi Bečej

Sport

Domaći takmičari u Srebrenici osvojili 5 zlatnih i srebrnu medalju

Danilo Gurjanov | 25. septembar. 2019. | 9:12 | Sport

Takmičari Kluba borilačkih sportova „Jedinstvo“ iz Novog Bečeja i Sportskog udruženja „2. oktobar“ iz Kumana nedavno su se vratili sa Evrospkog kupa u kungfu vušu sportu „Srebrenica Open“ sa čak 5 zlatnih i jednom srebrnom medaljom. Takmičenje u Srebrenici u Bosni i Hercegovini održano je po 3. put,  a ove godine učestvovalo je 6 zemalja: Slovenija, Hrvatska, Bosna i Hercegovina, Srbija, Makedonija i Crna Gora.

Za Sportsko udruženje „2. oktobar“ iz Kumana zlatnu medalju u kategoriji juniora do 65 kilograma osvojio je Miroslav Tubić. Za „Jedinstvo“ zlatne medalje osvojili su: Milan Rakita u kategoriji seniora do 65 kilograma, Marina Marčićev u kategoriji mlađih pionirki do 28 kilograma, Aleksa Sič, u kategorji starijih pionira do 35 kilograma i Stefan Kimpanov u kategoriji starijih pionira do 45 kilograma. Srebrnu medalju za novobečejski klub osvojila je Emilija Tadić u siu lim tao formama.